Správní rada

Jaroslav Horák

Jaroslav Horák

Člen správní rady

David Greger

David Greger

Člen správní rady

David je ředitelem Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání. V řadě svých publikací a projektů se věnuje tématu spravedlivosti ve vzdělávání, v českém i zahraničním kontextu. Věnuje se také metodologii výzkumu a pro Nadaci je velkým přínosem v oblasti shromažďování a analýzy dat pro sledování dopadu naší činnosti.
Silke Horáková

Silke Horáková

Předsedkyně správní rady

Hlavní autorkou a iniciátorkou nadace Albatros je Silke Horáková. Silke je spolumajitelkou a členkou dozorčí rady Albatros Media. Je také soukromou investorkou, v minulosti zastávala pozice v soukromých investičních fondech a vedla asociaci Czech Private Equity and Venture Capital Association. Silke také podporuje sociální podnikání, vede semináře o principech úspěšného podnikání v sociálním sektoru a mentoruje sociální projekty.Je spoluzakladatelkou prvního Social Impact fondu v České republice, Tilia Impact Ventures. Spoluzaložila také Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Ve volném čase se ráda věnuje čtení nebo maluje.
Filip Rameš

Filip Rameš

Místopředseda správní rady

Filip působí v neziskovém sektoru od roku 2006, kdy ještě při studiu Katedry teorie kultury na FF UK, začal pracovat jako sociální pracovník v Poradně pro uprchlíky. Po několika letech práce v Praze a uprchlických táborech v ČR absolvoval roční dobrovolnickou stáž s UNHCR v Jemenu. Po návratu pracoval více než šest let v Nadaci Open Society Fund Praha a Open Society Initiative for Europe v Barceloně. Má ženu a dvě děti, pro které by chtěl, aby se vzdělávaly ve spravedlivém a kvalitním školství a mohli se z nich stát zodpovědní a aktivní občané.
Martina Horváthová

Martina Horváthová

Členka správní rady

Jako projektová manažerka v organizaci Slovo 21 čtrnáct let vytvářela a realizovala mnoho programů, jejichž společným jmenovatelem bylo posílit střední romskou třídu a její vzdělanost. Velkou část její práce představovalo koordinování Romské ženské skupiny Manushe, sítě aktivních romských žen po celé České republice, za jejichž aktivity získalo Slovo 21 cenu Roma Spirit. V roce 2015 byla pozvána prezentovat na 59. zasedání Komise OSN pro postavení žen v New Yorku. Pro svou práci v oblasti rozvoje leadershipu mladých Romů získala v roce 2017 podporu Roma Initiatives‘ Office Open Society Institutu Budapest. Jejími zájmy jsou práce s dětmi a mládeží, cestování, vaření a hry.

Dozorční rada

Libuše Kocanová

Libuše Kocanová

Členka dozorčí rady

Libuše je provozní a personální ředitelkou společnosti Albatros media a.s., kde pracuje již řadu let a práce ji stále naplňuje- i díky vřelému vztahu ke knihám. Ráda relaxuje na výletech do šumavské přírody se svým psem.
Václav Kadlec

Václav Kadlec

Předseda dozorčí rady

Václav vystudoval Fakultu aplikovaných věd v Plzni, je autorem více než deseti naučných knih a v minulosti působil v nakladatelství Computer Press. Nyní je generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Albatros Media a.s. a také členem Mensy ČR. Jeho koníčkem je hudba, zejména hra na saxofon, a už od dětských let miluje knihy a čtení – až tak moc, že knihovna v místě, kde vyrůstal, musela upravit otvírací dobu dětského oddělení.
Jan Moser

Jan Moser

Člen dozorčí rady

Jan je finanční a správní ředitel společnosti Albatros Media a člen správní rady Nadace Albatros. Nadaci podporuje převážně díky svým značným zkušenostem z oblasti podnikového poradenství a výrobních společností. Ve volném čase se věnuje cestování s rodinou a přáteli do zajímavých vinařských oblastí.

Nadační tým

Denisa Maková

Denisa Maková

Projektová koordinátorka

Denisa má na starosti administraci stipendijních projektů a administrativu provozu nadace.
Jindra Marešová

Jindra Marešová

Ředitelka

Jindra dříve pracovala v Amnesty International ČR, kde měla na starosti lidskoprávní vzdělávání a téma rovného přístupu ke vzdělání a v Nadaci Open Society Fund Praha, kde působila jako koordinátorka grantového programu Společně bez předsudků. Téma přístupu ke vzdělání ji zajímá od studií romistiky na FFUK, kde se v diplomové práci zabývala příčinami nerovností ve vzdělávání i analýzou nástrojů, které by mohly pomoci k větší školní úspěšnosti především romským žákům. Ve volném čase se angažuje v komunitních projektech, občas chodí běhat a samozřejmě ráda čte.
Vlasta Holéciová

Vlasta Holéciová

Komunikace a PR

Vlasta se zabývá komunikací Nadace. Spravuje sociální sítě a komunikuje s novináři.