TALENTIFY.ME - peer to peer learning

Talentify.me je vzdělávací projekt původem z Rakouska, kde již od roku 2015 propojuje žáky a studenty v online prostředí, aby se navzájem mohli vzdělávat a podporovat v učení. Nedílnou součástí celé myšlenky je, aby svedl dohromady děti z různých sociálních skupin a  podpořil jejich setkávání v reálním světě.

Do České republiky projekt přenesla Nadace Albatros s cílem je vytvořit udržitelné prostředí, které pomáhá mladým lidem rozvíjet plně jejich potenciál a dosáhnout na podporu v učení – bez ohledu na sociální či finanční zázemí rodičů. Více o projektu na: www.talentify.me.

Propojení a vzájemné učení přes talentify.me je plně v rukou studentů. Nedílnou složkou je ale také síť partnerských škol, které pomáhají podpořit myšlenku peer – to – peer učení a dostat informaci o vrstevnické pomoci ke všem dětem, které ji potřebují.

Talentify.me byl v Česku poprvé představen ve školním roce 2016/2017. Přizpůsobení podmínkám a potřebám českých dětí se ujala organizace pro inovace ve vzdělávání EDUIn. V testovací fázi bylo zapojeno osm škol a získali jsme tak první feedback od dětí, které se do Talentify.me zapojily.

O Talentify.me jste mohli slyšet ve Zprávičkách na ČT:D, ve zprávách na Seznam.cz a také v Agáta TV